Den_09_004

Zdravotně-sociální péče

Zdravotně-socální pracovnice MOÚ jsou k dispozici ambulantním i hospitalizovaným pacientům. Jejich cílem je pomoct zvládat sociální aspekty života během léčby i následnou péči a s ní spojené záležitosti. Sociální aspekty onemocnění se obvykle netýkají pouze samotného pacienta, ale ve velké míře také jeho okolí. V MOÚ proto nabízíme také poradenství v oblasti následné péče, pomoc při zajištění péče o nemocného, ale i pomoc, podporu a poradenství pro pozůstalé.


1Jak péče probíhá?

Naše zdravotně-sociální pracovnice Vám rády pomohou s vyřízením následné péče, ať už mobilní hospicové péče, zajištění léčebny pro dlouhodobě nemocné či pečovatelské služby.

V MOÚ nabízíme i zapůjčení zdravotnických pomůcek. Součástí zdravotně-sociální péče je také pomoc při vyřizování dávek a příspěvků na péči.


2Formy sociální péče

V MOÚ Vám zdravotně-sociální pracovnice představí možnosti nabízených služeb a pomohou vybrat tu, která Vám bude jejvíce nápomocna ve Vaší životní situaci.


3Informace pro pečující

Strach a obavy z péče o svého blízkého, zvládání zajištění péče a její skloubení s běžným životem je zcela normální. Blízcí se často dostávají do zcela nových a nečekaných situací, v nichž vyvstává řadu obav a nejistot.

V MOÚ s Vámi rádi probereme všechny Vaše obavy a pomůžeme Vám najít tu správnou cestu pro pacienta i pro jeho blízké. Obavy blízkých bývají často podobné.

Praktické rady a tipy jak se doma starat o blízkého nemocného.


Žít doma

Institut sociální práce, z.s., #CirkLaPutyka


4Půjčovna kompenzačních pomůcek MOÚ

Pro naše pacienty půjčujeme v MOÚ zdravotnické pomůcky. Zapůjčení je možné na dobu 1 -3 měsíců.  Smlouvu je však možné ukončit i kdykoliv po domluvě, případně také zápůjčku prodloužit. V případě, že žijete mimo Brno, rády Vám pomůžeme kontaktovat příslušnou službu v regionu, a zajistíme zapůjčení konkrétní pomůcky v místě Vašeho bydliště.

Jaké kompenzační pomůcky u nás najdete?

  • pojízdná invalidní křesla,
  • toaletní židle,
  • chodítka,
  • antidekubitní podložky,
  • stolky k lůžku,
  • sedáky do vany,
  • koncentrátor kyslíku.

Ceník kompenzačních pomůcek nabízených v MOÚ najdete níže v edukačních materiálech. 


5Poradenství v oblasti dávek a příspěvků

Neorientujete se v tom, na jaké dávky či příspěvky můžete mít ve Vaší situaci nárok? Rády Vám nejen poradíme, ale pomůžeme i při podání žádostí, při komunikaci s úřady a návaznými institucemi.

Nejčastějšími příspěvky na péči jsou:

  • sociální dávky státní sociální podpory (určené rodinám s dětmi),
  • sociální dávky a příspěvky v hmotné nouzi (pokud se nacházíte v nepříznivé finanční situaci),
  • sociální dávky a příspěvky určené pro pacienty zdravotně postižené (příspěvky na péči, průkazy ZTP),
  • problematika nemocenských dávek, mateřské či rodičovské dovolené,
  • invalidní či starobní důchod,
  • dlouhodobé ošetřovné – dávka nemocenského pojištění.

6Pomoc pozůstalým

Životní situace mohou být často nečekané a náročnější než očekáváme. Může se stát, že budete potřebovat pomoc po smrti svého blízkého, i v tyto chvíle jsme tu pro Vás. Můžete se na nás obrátit také v případě dědického řízení, vyřízení vdovského důchodu či obvolání potřebných institucí. Poradce pro pozůstalé Vám poradí, jaké instituce kontaktovat a co bude následovat.


Co vás může zajímat dál?

Bezplatná nádorová telefonní linka

Po–Pá od 8:00 do 15:00 hodin

(+420)800 222 322

Loading...